Odmłódź swoje spojrzenie i pozbądź się cieni pod oczami

DGBlog

osocze bogatoplytkowe Lodz

Cieni pod oczami, sińce czy tzw. worki sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Nasze spojrzenie traci wtedy na swojej atrakcyjności. Warto jednak zadbać o okolice oczu nie tylko poprzez używanie dobrej jakości kosmetyków, ale także stosując zabiegi medycyny estetycznej. Cienie pod oczami skutecznie pomoże nam zredukować m.in. karboksyterapia, infuzja tlenowa czy osocze bogatopłytkowe.

Cienie pod oczami – dlaczego powstają?

Cienie i sińce pod oczami powstają najczęściej, gdy jesteśmy niewyspani lub przemęczeni. Wiele osób ma predyspozycje genetyczne do powstawania tego defektu urodowego. Mogą być również skutkiem naturalnego procesu starzenia się organizmu, kiedy to skóra pod oczami staje się coraz cieńsza i słabsza. Cienie pod oczami pojawiają się też na skutek stresu, picia alkoholu lub palenia papierosów. Niekiedy ich występowanie może świadczyć także o chorobie, np. niedoczynności tarczycy, alergii, anemii, odwodnieniu, cukrzycy oraz schorzeń nerek, wątroby czy śledziony. W przypadku chorób, sińcom pod oczami towarzyszy zwykle szereg innych dolegliwości.

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Przykłady zabiegów

  • Karboksyterapia

Metoda ta polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Karboksyterapia wykonywana jest przy pomocy urządzenia CDT Evolution Light, które pozwala na ścisłe kontrolowanie aplikowanego CO2. Efektem zabiegu jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi, dzięki czemu obszar zabiegu staje się dogłębnie dotleniony. Karboksyterapia przeprowadzona w okolicy oczu daje znakomite rezultaty. Pozwala na zlikwidowanie cieni, sińców, a także rewitalizację i odmłodzenie naszego spojrzenia.

  • Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to innowacyjna metoda, która służy do odmładzania skóry przy użyciu hiperbarycznego tlenu. Specjaliści z Kliniki Tazbir dodają, że zabieg świetnie sprawdza się też do redukcji cieni pod oczami. Polega na wtłaczaniu pod skórę skoncentrowanych składników aktywnych za pomocą czystego, odpowiednio stężonego tlenu pod ciśnieniem. Zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalnego aplikatora, który po zbliżeniu do skóry wtłacza w nią wszystkie dobroczynne substancje. Infuzja tlenowa to bardzo bezpieczna metoda, pozbawiona przeciwwskazań – mogą poddawać się jej nawet kobiety w ciąży. Po zabiegu skóra pod oczami staje się wygładzona, zregenerowana, a spojrzenie nabiera niesamowitego blasku.

Osocze bogatopłytkowe pod oczy

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymuje się je poprzez pobranie małej ilości krwi od pacjenta (jak przy badaniu) i odwirowaniu jej. Osocze bogatopłytkowe podane pod oczy (klasyczną metodą mezoterapii) stymuluje regenerację skóry. W efekcie staje się ona gładsza, odmłodzona, elastyczna, wyrównuje się także jej koloryt.

Jeśli cienie pod oczami są Twoją zmorą, to warto zastanowić się nad zabiegiem, który skutecznie zredukuje ten problem. Zabiegi, jakie oferuje nam medycyna estetyczna są małoinwazyjne, bezpieczne i co najważniejsze przynoszą znakomite efekty. Dzięki nim zapomnisz o smutnym spojrzeniu!

 

Więcej informacji na temat zabiegów likwidujących cienie pod oczami znajdziemy na stronie klinikatazbir.pl.