Pochwal się gładkimi nogami!

DGBlog

Stale odrastające włoski na nogach, pachach czy w okolicy bikini mogą poważnie denerwować. Golimy je maszynką, a kolejnego dnia pokazują się na nowo. Do tego lubią wrastać, a sama depilacja pozostawia podrażnienia i czerwone, nieestetyczne krostki. Och, horror! A gdyby tak… po prostu zniknęły?

Dotychczasowe metody depilacji

Włosy przeszkadzają kobietom nie od dziś. Już w starożytnym Egipcie istniała depilacja.  Dziś możemy wyróżnić wiele metod. Usuwanie mechaniczne (woskiem, maszynką do golenia, pastą cukrową czy depilatorem), czy chemiczne (kosmetyki pozbywające się włosków- krem, żel). Niestety, wszystkie z nich mają jedną główną wadę. Włosy usunięte są czasowo. Żadna z tych metod nie zapobiega odrastaniu włosków. Dodatkowo, część z nich pozostawia zaczerwienienia czy krostki.

Dlaczego depilacja laserowa?

Powód jest prosty – włoski usunięte są na stałe. Kobiety nie muszą przed wyjściem stale kontrolować miejsc depilowanych. Mogą po prostu funkcjonować bez stresu, całkowicie zapominając o problemie. Bo on po prostu znika na zawsze.

Na czym polega depilacja przy użyciu lasera?

Z odpowiedzią spieszą nasi specjaliści kliniki medycyny estetycznej Tazbir . Ich zdaniem, depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszków włosowych wiązką lasera, co zapobiega powstawaniu w tym miejscu kolejnych włosów. Jak laser rozpoznaje włos? Wybiórcze ogrzanie cebulki włosa możliwe jest dzięki zawartej w nim melaniny – naturalnego barwnika. Laser rozpoznaje melaninę we włosie i usuwa go.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Skoro podgrzewanie, to czy możemy być pewni, że laser nie oparzy naszej skóry?  Istotną rolę gra doświadczenie operatora zabiegu. Przy każdym zabiegu moc lasera jest odpowiednio zwiększana, jednak nie może przekroczyć granicznej wartości szkodliwej dla skóry. Nowoczesny sprzęt, taki jak najnowsza na świecie głowica Vectus wykorzystuje system, który w zależności od potrzeb sam dobiera odpowiednią moc lasera.

Laser diodowy Vectus

Jest to najlepszy na świecie sprzęt używany w depilacji laserowej. Laser Vectus Cechuje się bardzo wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Wszystko za sprawą czytnika ilości melaniny, który precyzyjnie określa miejsca działania lasera. Dzięki temu nie ma ryzyka poparzenia skóry. Dodatkowo posiada system PhotoRecyclingSM, który ponownie wykorzystuje wiązkę lasera, naturalnie odbijającego się od skóry. Zabieg jest szybszy i skuteczniejszy.

Wskazania do trwałej depilacji

Zabieg posiada szeroką gamę wskazań, nie tylko estetycznych. Tę formę depilacji wybierają najczęściej osoby chcące trwale usunąć owłosienie w okolicach bikini, pach, nóg czy twarzy. Pacjenci borykający się z nadmiernym owłosieniem spowodowanym zaburzeniami endokrynologicznymi, również mogą usunąć je za pomocą lasera Vectus.

Kto nie może korzystać z depilacji laserowej?

Jest to grupa ludzi, chorująca na niektóre schorzenia dermatologiczne, takie jak łuszczyca czy bielactwo, a także cukrzycy, epileptycy, czy osoby posiadające rozrusznik serca. W przypadku kobiet przeciwwskazaniami są ciąża oraz karmienie piersią.

 

Chcesz pozbyć się włosków na dobre? Umów się na zabieg w klinice dr Tazbir!