Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

W skrócie: Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym – skuteczna likwidacja dyskomfortu i poprawa ochrony miejsc intymnych

powiększenie warg sromowych kwasem hialuronowym Klinika Tazbir

Powiększanie warg sromowych

Wargi sromowe, podobnie jak inne partie ciała – jak twarz, szyja czy dłonie – starzeją się wraz z wiekiem. Przejawia się to utratą wiotkości skóry, jej objętości oraz spadkiem nawilżenia. Skóra jest widocznie pozbawiona napięcia. Może to powodować nie tylko problemy estetyczne, ale również spadek samopoczucia i kompleksy. Ponadto sucha skóra okolic intymnych bardziej narażona jest otarcia i infekcje. Innym problemem, z którym zmagają się kobiety to  problem zbyt małych warg sromowych większych, które może mieć podłoże genetyczne lub nabyte – wraz z wiekiem dochodzi do zaniku lub zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej budującej wargi sromowe większe, czego skutkiem jest ich znaczne zmniejszenie. Skutkuje to zmniejszeniem ochrony kanału rodnego. W takich przypadkach polecamy naszym pacjentkom zabieg powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w każdym żywym organizmie – w tym organizmie człowieka. Do jego zadań należy wiązanie wody w naskórku i utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Jest również łącznikiem włókien kolagenowych i elastynowych.  Stanowi także jeden ze składników tkanki łącznej oraz wielu płynów biologicznych. Dzięki temu, że jest substancją naturalną, jest biokompatybilny i dobrze akceptowany przez ludzki organizm. W zabiegach powiększania warg sromowych zalecany jest preparat certyfikowany, dedykowany tym okolicom z wysokim możliwym stężeniem kwasu hialuronowego. Takie intensywne preparaty to optymalne połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i długotrwałego efektu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego do powiększania warg sromowych

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu kwasu hialuronowego w miejsce, które chcemy poddać powiększeniu przy pomocy kaniuli, czyli miękkiej igły ułatwiającej miejscowe podanie preparatu i następnie rozprowadzenie go w całym obszarze warg sromowych podlegającym korekcji. Podany w iniekcjach kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, dzięki czemu skóra zewnętrznych narządów płciowych odzyskuje naturalną objętość, elastyczność oraz jędrność. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W efekcie działania lekarza specjalisty wzrasta estetyka miejsc intymnych, a ujście pochwy zyskuje skuteczną ochronę przed urazami, bakteriami i pozostałymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto okolice intymne zostają nawilżone i zrewitalizowane.

Zalety

 • powolna biodegradacja i długotrwały rezultat
 • bezpieczeństwo
 • brak blizn po zabiegu
 • brak okresu rekonwalescencji

Zastosowanie

 • suchość pochwy
 • wiotka i sucha skóra okolic intymnych
 • otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
 • świąd okolic intymnych
 • blizny poporodowe
 • redukcja nietrzymania moczu
 • zanik warg sromowych większych
 • dolegliwości menopauzalne

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • infekcje intymne
 • uszkodzenia skóry

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Zleci także niezbędne badania i wykluczy istnienie przeciwwskazań do zabiegu.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

4

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Najczęściej zadawane pytania

 • W jakim wieku najlepiej poddać się zabiegowi powiększania warg sromowych?

  Zabieg przeprowadzany jest zarówno u kobiet w wieku menopauzalnym jak i młodszych, które mają problem ze zbyt małymi wargami sromowymi.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

  Zabieg jest w pełni bezpieczny ze względu na użycie w pełni naturalnego wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po