Poznaj skuteczne sposoby na nadmierne wypadanie włosów

DGBlog

zabiegi na wypadanie wlosow

Nadmierne wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na wygląd i kondycję włosów wpływ ma wiele czynników, dlatego zawsze bardzo istotne jest znalezienie przyczyny powodującej ich wypadanie. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje nam profesjonalne zabiegi, które mają na celu stymulację wzrostu nowych włosów, wzmocnienie istniejących oraz zahamowanie ich wypadania. Poznajmy najpopularniejsze z nich.

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny:

 • stres,
 • niewłaściwa dieta, uboga w witaminy i minerały,
 • zaburzenia hormonalne,
 • okres po ciąży,
 • menopauza,
 • czynniki mechaniczne – niewłaściwe czesanie i stylizacja włosów,
 • niektóre choroby, np. nadczynność i niedoczynność tarczycy,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • starzenie się organizmu.

Jak walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów? Poznaj skuteczne zabiegi

 • Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg, który polega na dostarczeniu do skóry substancji odżywczych, regenerujących i leczniczych. Przeprowadza się go przy pomocy cienkiej kaniuli, dzięki czemu iniekcja nie jest bolesna oraz nie pozostawia dużych zasinień na skórze. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite efekty w przypadku leczenia łysienia różnego rodzaju, wypadania i przerzedzania się włosów.

 • Dermapen

Dermapen to innowacyjne urządzenie przeznaczone do mikronakłuwania skóry w celu jej odnowy i regeneracji. Specjaliści z Kliniki Tazbir dodają, że nie jest to jednak klasyczna metoda mezoterapii, ponieważ wyróżnia się większą efektywnością i komfortem dla pacjenta. Podczas zabiegu pod skórę zostają zaaplikowane odpowiednio dobrane składniki aktywne, dzięki którym następuje regeneracja struktury włosów, zahamowanie ich wypadania oraz stymulacja wzrostu nowych.

 • Karboksyterapia na włosy

Karboksyterapia to metoda polegająca na podaniu dwutlenku węgla pod skórę poprzez mikronakłucia. Zabieg odbywa się przy pomocy urządzenia kontrolującego przepływ CO2, dzięki czemu jest on bardzo precyzyjny oraz bezpieczny dla pacjentów. Dwutlenek węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a mieszki włosowe zostają dotlenione i odżywione. W celu zwiększenia efektywności zabiegu, można łączyć go dodatkowo z mezoterapią igłową lub osoczem bogatopłytkowym. Wówczas zahamowanie procesu wypadania włosów nastąpi bardzo szybko.

 • Dr.Cyj Hair Filler

Dr.Cyj Hair Filler to innowacyjny preparat, który wykorzystuje się w walce z nadmiernym wypadaniem włosów zarówno u kobiet i mężczyzn. Skuteczność produktu opiera się na nowej opatentowanej formule 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Podczas zabiegu preparat podaje się metodą iniekcji w skórę głowy. Program terapeutyczny obejmuje 4 zabiegi (1 zabieg co 2 tygodnie). Preparat zatrzymuje wypadanie włosów oraz pobudza wzrost nowych. Eksperci z Kliniki Tazbir dodają, że ogromną zaletą produktu jest to, że jeszcze przez 2 tygodnie od zabiegu uwalnia składniki aktywne. Dzięki temu, komórki skóry i mieszki włosowe są pobudzane do regeneracji przez cały okres terapii.

 

Nadmierne wypadanie włosów to problem wielu kobiet i mężczyzn. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwalają na zahamowanie wypadania włosów oraz rewitalizację skóry głowy.