Termolifting Infini – twój sposób na młodość

DGBlog

lifting efekty

Utrzymywanie młodego wyglądu skóry to nie tylko kremy i maseczki. Poza szeroką gamą kosmetyków przeciwzmarszczkowych i masaży ujędrniających skórę istnieje także medycyna estetyczna, która dzięki swojemu postępowi oferuje nowsze i szybsze sposoby na poprawę wyglądu. Są to metody coraz mniej inwazyjne i bezpieczne, dlatego z roku na rok więcej osób decyduje się na przeprowadzenie u siebie któregoś z zabiegów.

Termolifting mikroigłowy

Istnieją zabiegi, takie jak liposukcja czy lifting, które wymieniłby każdy zapytany o medycynę estetyczną. Są to nazwy znane i często słyszane, więc utarło się, że są to główne procedury poprawiające urodę. Tymczasem na przestrzeni lat, wykształciły się różne wariacje i odmiany tych zabiegów, wykorzystujące różne techniki i narzędzia, mające na celu usprawnienie procesów odmładzających lub wyszczuplających. Jednym z takich ulepszeń jest termolifting mikroigłowy Infini.

Czym charakteryzuje się termolifting Infini?

Infini to aparat wykorzystujący pole radiowe (RF) do objętościowego nagrzewania skóry. Impuls pola radiowego jest emitowany przez 49 mikroigieł, które następnie zagłębiają się w skórę na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Gdy igły już zatrzymają się na ustalonej głębokości, emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola RF igły natychmiast się wycofują. Jak informują specjaliści z kliniki Tazbir, zastosowana wysoka temperatura nie powoduje oparzenia ani uszkodzenia tkanki ze względu na specjalną technologię wykonania igieł. Stanowi ona nie tylko zabezpieczenie dla skóry, ale także znacząco zmniejsza uczucie bólu.

Infini – kiedy i dla kogo?

Termolifting mikroigłowy to zabieg zalecany osobom chcącym poprawić jędrność skóry swojej twarzy, ramion, ud, brzucha, a także tym, którzy pragną pozbyć się rozstępów, zmarszczek i blizn. Wykorzystywany jest też przy zwężaniu rozszerzonych porów i leczeniu nadpotliwości pach. Ma również działanie prewencyjne – może zapobiegać powstawaniu zmarszczek, zagęszcza skórę, stymuluje ją do produkowania nowych pokładów kolagenu. Termolifting nie może być wykonany w przypadku:

  • ciąży
  • karmienia piersią
  • chorób nowotworowych
  • stanów zapalnych lub infekcji
  • wszczepionego rozrusznika serca
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • skłonności do keloidów, czyli guzowatych, stwardniałych blizn.

Jak wygląda skóra po zabiegu Infini?

Bezpośrednio po zabiegu pod skórą zostają zaznaczone punkty koagulacji i przegrzania, które są początkiem przekształceń kolagenu skóry w obszarze pozabiegowym. Mogą pojawić się też miejscowe zaczerwienienia i obrzęk, które jednak znikają w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień jesteśmy w stanie powrócić do normalnych aktywności. Ostatecznym efektem jest przestrzenne ujędrnienie skóry.

Czy termolifting Infini należy powtarzać?

W celu utrwalenia i wzmocnienia efektu termoliftingu mikroigłowego, dobrze jest powtórzyć zabieg. Częstotliwość i ilość spotkań ustala lekarz na pierwszej wizycie. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi. Czasem zdarza się tak, że pacjent zauważa zadowalający efekt już po pierwszej wizycie.

Termolifting inicjuje remodeling kolagenu, który powoduje wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i likwidację blizn. Igły, pokryte warstwą złota i silikonu tworzą przestrzenną siatkę zagęstnień, które ujędrniają skórę. Zaletami są krótki proces gojenia i szybkie efekty.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na www.klinikatazbir.pl