Termolifting – likwidacja zmarszczek i blizn

DGBlog

medycyna estetyczna Lodz

Odkrycie na twarzy pierwszych zmarszczek to moment, który czeka każdego. Jedni ciężko znoszą objawy starzenia się skóry, inni traktują je jako normalny znak czasu i naturalny, nieuchronny proces. Tym, którym trudniej pogodzić się z upływem lat i przemijaniem młodości, na pomoc przychodzi medycyna estetyczna. Termolifting mikroigłowy to jeden z zabiegów, które w krótkim czasie i przy małym wysiłku przywracają skórze dawną jędrność.

Termolifting – nie tylko na zmarszczki

Zabieg Infini, jako jeden z rodzajów liftingu, kojarzony jest głównie z napinaniem skóry w celu pozbycia się zmarszczek i zwiotczenia. Tymczasem okazuje się, że może być również ratunkiem dla osób, które wskutek wypadku zostały naznaczone blizną w widocznym miejscu. Wygładza i spłyca również blizny pozabiegowe, takie jak po operacji tarczycy czy piersi. Termolifting swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim specyficznej konstrukcji i działaniu mikroigieł.

Na czym polega termolifting mikroigłowy Infini?

Głowica aparatu Infini jest wyposażona w cienkie mikroigły, przez które przechodzi impuls fal radiowych. Igły te wnikają w skórę na głębokość ok. 0,5 do 3,5 mm i pobudzają kolagen do remodelingu. Mikroigły pokryte są warstwą złota i silikonu. Jak poinformowali nas specjaliści z kliniki Tazbir, ta powłoka ułatwia wniknięcie ostrza w tkankę oraz eliminuje ryzyko poparzenia. Energia impulsu wydziela się wokół igły i tworzy sfery silnie podgrzanej tkanki, jednocześnie nie przenosząc się na dalsze obszary pod skórą. Głębokość penetracji jest dopasowywana indywidualnie do pacjenta, ze względu na grubość jego skóry. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około czterech powtórzeń, podczas których wkłuwa się w skórę igły. Cały zabieg trwa ok. 25 minut i jest przeprowadzany pod znieczuleniem – skórę smaruje się znieczulającym przeznaczonym do tego celu kremem Emla. Z reguły zaleca się powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia i zintensyfikowania efektów, co ustala lekarz z pacjentem, zazwyczaj podczas pierwszej wizyty.

Jakie są zalety termoliftingu Infini?

 • Jest to metoda pozwalająca ujędrnić wiotką skórę w okolicy twarzy, w szczególności na policzkach i szyi,
 • jest możliwe także ujędrnienie skóry na ramionach oraz udach,
 • jest to metoda z powodzeniem usuwająca zmarszczki, jak również spłycająca blizny oraz niedoskonałości skórne,
 • termolifting można stosować jako zabieg na zwężanie porów,
 • metoda ta wykazuje także skuteczność w leczeniu nadpotliwości.

Termoliftingu mikroigłowego nie należy przeprowadzać w przypadku:

 • ciąży i karmienia piersią
 • chorób nowotworowych
 • przyjmowania leków na wpływających na krzepliwość krwi
 • zaburzeń krzepliwości krwi
 • rozrusznika serca
 • stanów zapalnych lub infekcji skórnych
 • przerwania ciągłości skóry
 • skłonności do keloidów

Czy zabieg jest bolesny?

Mimo że wrażliwość na ból i stopień jego tolerancji są rzeczą indywidualną i zależącą od organizmu, dzięki rozmiarowi igieł i miejscowemu znieczuleniu kremem, termolifting jest właściwie bezbolesny. Dodatkowo, w celu zapewnienia jeszcze większego komfortu podczas zabiegu, igły są wprowadzane sekwencyjnie.

Termolifting mikroigłowy Infini jest szybką i niewymagającą rekonwalescencji metodą na pozbycie się zmarszczek, wygładzenie blizn, a nawet walkę z nadpotliwością pach. Wszechstronność zabiegu zachęca do bliższego zapoznania się z jego formułą.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na www.klinikatazbir.pl