Termolifting mikroigłowy INFINI RF – przeżyj drugą młodość

ACBlog

Światowy hit w postaci zabiegu INFINI podwyższa komfort i samoocenę kobiet borykających się z różnorodnymi problemami estetycznymi. Odmładzający termolifting mikroigłowy INFINI RF jest skuteczny w leczeniu nadpotliwości oraz ujędrnianiu skóry na szyi, policzkach, ramionach i udach. INFINI RF skutecznie usuwa także zmarszczki, blizny i powiększone pory. Chcesz być wiecznie młoda? Nie trać ani chwili i skorzystaj z zabiegu termoliftingu igłowego, aplikując do swojej skóry prawdziwy eliksir młodości.

Na czym polega termolifting mikroigłowy INFINI RF?

Urządzenie INFINI to medyczny aparat posiadający certyfikat CE. INFINI wykorzystuje pole radiowe (RF), które nagrzewa głębsze warstwy skóry. Prawie 50 mikroskopijnych igieł jest zagłębianych w skórze do wartości ok. 3,5 mm, po czym następuje silne ogrzanie tkanki wokół emitującej impuls igły. Natychmiast po naświetleniu igły są wycofywane ze skóry.

INFINI to bezpieczna metoda przestrzennie ujędrniająca skórę za sprawą działających na wielu poziomach nakłuć skóry. Termolifting mikroigłowy jest zupełnie bezpieczny dla skóry. Specjalna technologia wykonania igieł chroni naskórek przed oparzeniem i zmniejsza dyskomfort odczuwany podczas zabiegu. Igły są bardzo cienkie, pokrywa je złoto i silikon, dzięki czemu wprowadzane są pod skórę gładko i szybko. Ponadto, charakterystyczna budowa igieł uniemożliwia przewodzenie prądu w określonych partiach (wyłączając ostrze). To właśnie z 30 – mikronowego ostrza emitowana jest energia impulsu.

W czasie jednorazowego zabiegu realizowanych jest od jednego do czterech powtórzeń ”przejść”, podczas których urządzenie zanurza igły w skórze pacjenta na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Głębokość zagłębiania się igieł w ciało jest uzależniona od grubości skóry pacjenta i oczekiwań. Zabieg składający się z trzech “przejść” wykonywany na twarzy zajmuje niecałe pół godziny. Określona partia ciała jest uprzednio znieczulana kremem EMLA.

W wyniku działania aparatu INFINI, pod skórą pojawiają się miejsca koagulacji i przegrzania, których celem jest zainicjowanie zjawiska remodelingu kolagenu znajdującego się w skórze. Po przeprowadzonym zabiegu skóra będzie zarumieniona i delikatnie obrzęknięta. Skutki te są chwilowe i ustępują po kilkunastu minutach, a my już kolejnego dnia możemy żyć tak, jak do tej pory, ciesząc się nowym, młodym i świeżym wyglądem naszego ciała.

Rodzaje proponowanych zabiegów

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zabiegów, wykonywane oddzielnymi głowicami. Jedna z nich to nieinwazyjna głowica SFR, druga (MFR) posiada igły. Zabieg z udziałem głowicy SFR skutkuje szybkim nagrzaniem skóry, przy czym następuje płytka ablacja naskórka. Zastosowanie głowicy wyposażonej w igły pozwala na przestrzenne odmłodzenie, bowiem wywołany przykurcz skóry i remodeling kolagenu odbywa się w kilku jej warstwach. W rezultacie skóra pacjenta ulega wygładzeniu, a zmarszczki zostają zredukowane.

Czy zabieg INFINI RF jest bolesny?

Ból to pojęcie względne, każdy z nas ma inny próg bólu. Podczas zabiegu INFINI RF leczony obszar jest znieczulany za pomocą specjalnego kremu, który łagodzi odczucie bólu. Dzięki małej średnicy, specjalnej budowie igieł i technice wprowadzania igieł rzędami, penetracja w skórę pacjenta jest mało bolesna.

Długość czasu rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji i gojenia się ran jest stosunkowo krótki. Działanie INFINI RF nie uszkadza powierzchni skóry dzięki punktowej koagulacji tkanek na wybranych głębokościach. Taki mechanizm zdecydowanie ogranicza ryzyko przebarwień (PIH) i przyspiesza gojenie się ran.

Efektywność zabiegu

Optymalny rezultat uzyskają pacjenci, którzy zdecydują się na 2 – 4 sesje, jednak ilość zabiegów jest ustalana z lekarzem podczas konsultacji. Warto zaznaczyć, że już jednorazowy zabieg przynosi poprawę. Termolifting z użyciem pola radiowego uruchamia remodeling kolagenu, a co za tym idzie – skutecznie wygładza zmarszczki i likwiduje blizny.