Termolifting mikroigłowy Infini RF – jak ujędrnić skórę twarzy i ciała?

DGBlog

termolifting twarzy i ciała

Medycyna estetyczna wykorzystuje coraz ciekawsze innowacje, aby móc przełamywać bariery ciała i coraz skuteczniej rozwiązywać problemy natury estetycznej i zdrowotnej. Jest to dobra informacja dla tych, którzy od lat borykają się z nieprzyjemnymi dolegliwościami skórnymi, a także dla tych, którzy pragną spowolnić proces starzenia się. Lifting twarzy, redukcja zmarszczek, ujędrnianie skóry – wszystko to dziś funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie satysfakcji. Jednym z cenionych zabiegów jest właśnie Infini RF – termolifting, który nie tylko poprawia jędrność i elastyczność skóry, ale także leczy dokuczliwą nadpotliwość. Przekonajmy się, na czym polega zabieg Infini RF, oraz kto powinien go wykonać.

Kiedy zaleca się zabieg Infini RF?

Zabieg termoliftingu mikroigłowego Infini RF ma wiele różnych zastosowań, dzięki czemu może rozwiązywać wiele problemów. Wśród nich znajdują się:

 • ujędrnianie wiotkiej skóry twarzy i okolic, w tym policzków i szyi, które najczęściej jako pierwsze zaczynają opadać.
 • ujędrnianie skóry ramion i ud, która często staje się opadnięta nie tylko z upływem lat, ale także pod wpływem nagłej utraty dużej części masy ciała.
 • usuwanie zmarszczek, nie tylko tych świeżych, ale także starszych i głębszych.
 • spłycanie blizn oraz wyrównywanie niedoskonałości.
 • zmniejszenie i domknięcie rozszerzonych, otwartych porów.

Jak wygląda zabieg Infini RF?

Wykonanie zabiegu Infini RF możliwe jest dzięki specjalnemu urządzeniu Infini. Aparat ten korzysta z fal radiowych do rozgrzania skóry od środka. W tym celu wykorzystywane są mikroigły, które wbijane są ok. 0,5 – 3,5 milimetra pod skórę. Po wstrzyknięciu igły na odpowiednią głębokość, Infini rozpoczyna wysyłanie impulsu radiowego, który silnie rozgrzewa daną tkankę, a następnie igła jest wyciągana. Specjalnie opracowane parametry powodują, że ryzyko poparzenia i wystąpienia uszkodzeń jest zniwelowane.

Co dzieje się podczas tego zabiegu?

Punkty, które zostały poddane rozgrzaniu, rozpoczynają produkcję kolagenu i stymulują remodeling. Na skutek wewnętrznych działań skóra może nieznacznie spuchnąć lub zaczerwienić się. Taki efekt może jednak utrzymywać się jedynie przez kilkanaście minut.

Jakie korzyści niesie za sobą Infini?

Ten termolifting mikroigłowy ma bardzo wiele zalet, do których należą przede wszystkim:

 • zabieg nie należy do bardzo bolesnych,
 • pierwsze efekty są widoczne stosunkowo szybko,
 • nie wymaga długiej rekonwalescencji – powrót do codziennych obowiązków możliwy jest już następnego dnia po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania, na które warto zwrócić uwagę, zanim poddamy się temu zabiegowi. Według specjalistów z Kliniki Tazbir są to między innymi:

 • problemy nowotworowe,
 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • wszczepiony rozrusznik serca.

Wszystkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem. Poinformuj o wszystkich posiadanych dolegliwościach specjalistę, który ma przeprowadzić zabieg termoliftingu mikroigłowej Infini RF.

Pamiętaj także, że na jakości Twojej skóry ma wpływ jej codzienna pielęgnacja. Staraj się więc uzupełniać działanie zabiegu, dbaniem o ciało każdego dnia.