Toksyna botulinowa przywróci Ci młody, piękny wygląd

ACBlog

Według Liv Ullman “Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha”, co oznaczałoby, że człowiek nigdy się nie starzeje, lub – mimo wyraźnego starzenia się skóry – pozostaje młody duchem. Czasem szczęściu trzeba jednak pomóc, dlatego specjaliści medycyny estetycznej i anti – aging zaproponowali skuteczną terapię odmładzającą, która za sprawą działania botoksu pozwoli odzyskać Twojej skórze młody i piękny wygląd, jednocześnie wprawiając Cię w doskonały nastrój. Toksyna botulinowa sprawi, że znów poczujesz się młodo i atrakcyjnie.

Wskazania do wykonania zastrzyków z botoksu

 Medycyna estetyczna wykorzystuje botoks do leczenia nadpotliwości dłoni, pach i stóp oraz wygładzania zmarszczek (głównie mimicznych). Ten rodzaj zmarszczek, pojawiający się jeszcze w młodości, jest związany z dynamiką mięśni twarzy. Zastosowanie toksyny botulinowej jest wskazane wszędzie tam, gdzie pojawiają się poziome zmarszczki czoła, “lwie zmarszczki”, “zmarszczki królicze”, tzw. kurze łapki i wiele innych rodzajów zmarszczek.

Botoks jest ponadto pomocny w korekcie blizn, linii żuchwy, przy zgrzytaniu zębami (bruksizm), a także w leczeniu przewlekłych bólów głowy.

Toksyna botulinowa – mechanizm działania

Po wstrzyknięciu pod skórę, toksyna botulinowa powoduje porażenie czynności mięśni, co sprzyja ich rozluźnieniu i wygładzeniu zmarszczek. Rezultat pojawia się po pięciu dniach od aplikacji botoksu. Mięsień odzyskuje sprawność po 16 tygodniach. W przypadku mięśni czoła, czas ten wydłuża się do około 5 miesięcy.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu pojawić się może delikatne zasinienie, obrzęki i zaczerwienienie w miejscu poddanym iniekcji. Objawy te ustępują, nie pozostawiając na skórze żadnych śladów. Przez cztery godziny od wykonania zabiegu nie należy pochylać głowy ani przyjmować pozycji leżącej. W ciągu 3-7 dni od wstrzyknięcia botoksu niewskazane jest także uprawianie sportów, uczęszczanie na saunę i korzystanie z solarium.

Przeciwwskazania do zabiegu ostrzykiwania botoksem

Zastrzyków z botoksu powinny unikać osoby chorujące na zespół Lamberta-Eatona, myasthenię gravis lub inne schorzenia nerwowo-mięśniowe. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również ciąża, karmienie piersią, aktywne infekcje oraz przyjmowanie określonych rodzajów leków (np. antybiotyków).