ULTRASKIN, czyli ultrasonografia z efektem liftingu

DGBlog

Z czym kojarzy się słowo “lifting”? Z odmłodzeniem skóry, jej naciągnięciem, a często również z poważną operacją i znieczuleniem. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, zabiegi odmładzające stają się coraz mniej inwazyjne i nie przekraczają bariery naszej skóry.

Czym jest lifting bez skalpela?

Tą nazwą określa się grupę zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które dają efekt  liftingu całkowicie bezinwazyjnie. Brak w tym wypadku znieczulenia ogólnego, czy sali operacyjnej, a innowacyjne rozwiązania pozostawiają skórę bez ingerencji chirurgicznej.Metody te powstały, by zniwelować efekty uboczne, czy niebezpieczne skutki operacji.

ULTRASKIN, czyli lifting ultradźwiękami

USG to powszechnie znany aparat medyczny. Badanie z jego użyciem jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Wykorzystuje ono fale ultradźwiękowe wysyłane z emitera do organizmu pacjenta, które po odbiciu tworzą obraz badanych struktur. Okazuje się, że fale te mogą także odmłodzić naszą skórę!

Sposób działania liftingu ULTRASKIN

Według naszych specjalistów z kliniki dr Tazbir, ultradźwięki aktywują komórki skóry do szybkiej syntezy kolagenu, który w największym stopniu odpowiada za jędrność skóry. Tworzy on dla niej rusztowanie dzięki czemu nie opada.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W zależności od części ciała lekarz wybiera głowicę, która będzie służyć do emisji fal ultradźwiękowych. Głowica przykładana jest w odpowiednie miejsca. Emitowane fale USG zaczynają pobudzać odpowiednie warstwy skóry do tworzenia kolagenu. Tak jak w przypadku zwykłego badania USG zabieg jest bezbolesny. Cała procedura trwa ok 1,5- 2 h i zazwyczaj do uzyskania pełnego efektu wystarczy tylko jedna sesja.

Kiedy widoczne są efekty?

Pobudzone komórki skóry z czasem produkują coraz więcej kolagenu, więc efekt pojawia się stopniowo. Maksymalna ilość wytworzonych włókien, a więc i najlepszy efekt widoczny jest ok. od drugiego miesiąca po zabiegu.

ULTRASKIN – dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, niezadowolonych z oznak starzenia się na skórze. Efekt odmłodzenia uzyskuje się dzięki eliminacji niedoskonałości takich jak:

  • obniżony owal twarzy- modelowanie policzków
  • opadający podbródek, powieki – uniesienie brwi
  • zmarszczki mimiczne
  • brak jędrności skóry po zbyt szybkim schudnięciu
  • trudne części ciała – obwisłe ramiona, brzuch

Efekty liftingu “bez skalpela”

Dzięki pobudzeniu kolagenu skóra odzyskuje naturalną elastyczność – powraca prawidłowy owal twarzy, a wymodelowane policzki podkreślają młody wygląd. Zmarszczki zostają wypełnione. Efektem jest odmłodzona skóra twarzy a także gładka, napięta skóra na ciele. Dzięki braku ingerencji chirurgicznej efekt jest naturalny, bez efektu maski.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wysoki stopień bezpieczeństwa sprawia, iż przeciwwskazania są nieliczne. Są to przede wszystkim schorzenia dermatologiczne takie jak stany zapalne, czy zakażenie wirusem opryszczki. W przypadku kobiet są to również ciąża oraz karmienie piersią.

Więcej informacji na temat  liftingu bez użycia skalpela na naszej stronie – Ultraskin w Klinice dr Tazbir.