ULTRASKIN, czyli jak wykonać lifting bez użycia skalpela

DGBlog

Każda z kobiet boi się pierwszych oznak starzenia. Słowo “zmarszczki” przyprawia Nas o dreszcze. A utrata elastyczności skóry? Ze zmarszczkami można sobie poradzić stosunkowo łatwo, używając wypełniaczy jak np. kwas hialuronowy. Z kolei skóra twarzy, która coraz słabiej trzyma się swego miejsca  to poważniejszy problem.

Jak zatrzymać proces starzenia?

Oczywiście, nie da się całkowicie wyeliminować przyczyn starzenia, ale można sobie pomóc, walcząc z jej skutkami. Dlatego tak istotną rolę dla współczesnych kobiet odgrywa medycyna estetyczna. Cechuje się ona (w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej) znikomą inwazyjnością lub jej brakiem, co sprawia, że zabiegi są dużo bezpieczniejsze i prostsze.

Główne zabiegi odmładzające

Najczęstszym zabiegiem medycyny estetycznej jest usuwanie zmarszczek wypełniaczami. Jak już wspomnieliśmy, żele wypełniające powstają głównie na bazie kwasu hialuronowego i wypełniają bruzdy w naszej skórze. Kolejnym ważnym zabiegiem jest lifting twarzy. Jego założenia to poprawa jędrności skóry m.in. poprawienie opadniętego owalu twarzy (okolice żuchwy, oczu, policzków). Pierwsze skojarzenie ze słowem lifting to obraz krwawej operacji z użyciem skalpela. Jednak współczesna medycyna bardzo prężnie się rozwija i stara się ograniczyć inwazyjność do minimum.

ULTRASKIN, czyli lifting bez skalpela

Ultraskin, to innowacyjna forma liftingu, która nie wykorzystuje skalpela, a … ultradźwięki. To rozwiązanie pozwala znacząco zredukować jakiekolwiek powikłania w trakcie zabiegu i po nim, dzięki czemu lifting twarzy i ciała staje się zdecydowanie bardziej bezpieczny.

Jak ultradźwięki wpływają na odmłodzenie twarzy?

Ultradźwięki to nieszkodliwe fale wykorzystywane m.in. w badaniu USG. Zaobserwowano, że w odpowiedniej częstotliwości stymulują komórki do produkcji włókien kolagenowych. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie kolagen tworzy rusztowanie skóry, dzięki czemu jest ona jędrna i utrzymuje odpowiedni owal. W efekcie skóra jest gładsza i bardziej jędrna- tłumaczy specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej z kliniki Tazbir w Łodzi.

Wskazania do zabiegu

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ultradźwiękami? Okazuje się, że lista jest długa i zawiera nie tylko okolicę twarzy:

  • bezinwazyjne naciągnięcie skóry twarzy,
  • modelowanie twarzy – w tym szczególnie modelowanie policzków;
  • konturowanie twarzy;
  • usuwanie zmarszczek;
  • uniesienie brwi;
  • poprawienie jędrności skóry po utracie dużej masy ciała w szybkim czasie.
  • ujędrnianie trudnych partii ciała, takich jak ramiona, brzuch, plecy, kolana.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i co ważne – bezbolesny. W zależności od części ciała lekarz wybiera głowicę, która będzie służyć do emisji fal ultradźwiękowych. Głowica przykładana jest w odpowiednie miejsca. Cała procedura trwa ok 1,5- 2 h i zazwyczaj do uzyskania pełnego efektu wystarczy tylko jedna sesja.

Efekty liftingu ULTRASKIN

Dzięki pobudzeniu kolagenu skóra staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki wypełnione. Efektem jest naturalnie odmłodzona skóra twarzy i gładka, napięta skóra na ciele. Już po jednym zabiegu widać różnicę, która paradoksalnie nasila się wraz z upływem czasu. Do 2 miesięcy po zabiegu efekt osiąga swoje maksimum.

Przeciwskazania

Jak w przypadku każdego, nawet najmniejszego zabiegu, istnieją do niego przeciwwskazania. Są to głównie choroby dermatologiczne, takie jak stany zapalne, czy opryszczka w miejscu poddanemu zabiegowi. Ponadto lifting nie jest wskazany w przypadku nowotworów, a także w przypadku kobiet w ciąży i karmienia piersią.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na konsultację w klinice dr Tazbir! Zapraszamy!