UltraSkin II, czyli przełom w medycynie estetycznej

DGBlog

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że z wiekiem wygląd naszej skóry zmienia się i zdradza upływające lata. Wielu osobom trudno się z tym pogodzić i szukają one sposobów na zatrzymanie tego procesu. Dotąd zabiegi medycyny estetycznej kojarzyły się z dużą inwazyjnością i ingerencją w zdrowie, a za delikatniejsze sposoby uważano kremy i zwykłą pielęgnację. Obecnie pozycja zabiegów estetycznych zmieniła się i niektóre z nich są mnie problematyczne i angażujące niż zwykła wizyta u fryzjera.

UltraSkin II – bez igieł i bez bólu

Jednym z nowoczesnych zabiegów, których skuteczność w stosunku do wymaganego czasu jest zadziwiająca, jest lifting UltraSkin II. UltraSkin II to bezinwazyjny zabieg, który pobudza naszą skórę do odnowy i produkcji kolagenu oraz wzmacnia jego włókna. Lifting ten wykorzystuje technologię HIFU, czyli system wykorzystujący ultradźwięki o wysokim natężeniu. Nie wymaga on naruszania ciągłości skóry, jednocześnie umożliwiając stymulację skóry na kilku warstwach – w skórze właściwej, tkance tłuszczowej oraz w powięzi mięśniowej. Głowice urządzenia, np. głowica UltraDeep, stosowana w obrębie brzucha, zapewniają precyzję i skuteczność. Istnieje możliwość sterowania długością oraz gęstością impulsów. Urządzenie dysponuje różnymi trybami pracy, istnieje możliwość użycia automatycznego lub samodzielnego ustawienia parametrów.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Lifting UltraSkin II nie wymaga właściwie żadnego przygotowania. Jest on w pełni nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Specjaliści z kliniki Tazbir przypominają jednak, że istnieją pewne przeciwwskazania, w przypadku których powinniśmy wstrzymać się od przeprowadzenia zabiegu:

  • opryszczka lub inne zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu
  • stan zapalny w miejscu wykonywanego zabiegu
  • ciąża
  • choroby nowotworowe

Jakie będą skutki liftingu UltraSkin?

Ponieważ technologią HIFU działa na wielu płaszczyznach, skutkiem liftingu UltraSkin II jest również działanie prewencyjne. Działanie w obrębie skóry właściwej ma wpływ na tworzenie się nowych włókien kolagenu, a więc efekty zabiegu są długofalowe i uczestniczą w procesie anti-aging. Efekt samego liftingu utrzymuje się przez dwa lata, ale wyniki procesów, w które zostały wprawione włókna kolagenowe mogą mnożyć się jeszcze dłużej. Trwałe efekty zabiegu UltraSkin II zawdzięczamy falom ultradźwiękowym. Fale te podczas nagrzewania tkanek do temperatury 65 – 75 st. C skutecznie pobudzają skórę do samoregeneracji poprzez stymulację do tworzenia kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za jędrność i elastyczność tkanki.

Do jakich celów może być stosowany lifting UltraSkin II?

  • poprawa konturu twarzy
  • uniesienie łuków brwiowych
  • usuwanie zmarszczek z okolic czoła, oczu, ust i szyi
  • konturowanie oraz ujędrnienie ud, okolic kolan i łydek
  • napięcie i ujędrnienie ramion, okolicy pach, brzucha oraz pleców
  • poprawa linii żuchwy i likwidacja podwójnego podbródka

Czy zabieg wymaga rekonwalescencji?

Nowoczesnej technologii HIFU zawdzięczamy nie tylko wysoką skuteczność liftingu, ale także brak konieczności odbywania rekonwalescencji. Nie ma potrzeby odrywania się od codziennych obowiązków, aktywności towarzyskiej i zawodowej. Jedynym efektem ubocznym, mogącym pojawić się zaraz po zabiegu są: lekkie zaczerwienienie, obrzęk czy tkliwość obszarów, na których przeprowadzany był lifting. Te objawy powinny ustąpić w przeciągu dwóch tygodni.

Bezigłowy lifting UltraSkin II to alternatywa dla tradycyjnego liftingu, która nie dość, że nie wymaga naruszania ciągłości skóry, to w dodatku działa prewencyjnie. Nie tylko usuwa rezultaty procesów starzenia, ale także te procesy hamuje.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie www.klinikatazbir.pl