Vectus – pochwal się aksamitnie gładką skórą

DGBlog

laser vectus efekty

Depilacja należy obecnie do podstawowych czynności pielęgnacyjnych, zwłaszcza u kobiet. Jest to w ich przypadku nieodłączny element higieny osobistej, jednak wydaje się, że nieszczególnie lubiany. Nic dziwnego – golenie nóg, pach i okolic bikini to czynność, która zajmuje czas, a którą należy powtarzać codziennie w celu uzyskania ciągłej gładkości skóry. Często podczas golenia maszynką dochodzi do przecięcia skóry, co przy niefortunnym kącie przyłożenia ostrza i głębokości rany może skutkować obfitym krwawieniem i bólem. Plastry z woskiem czy depilatory elektryczne są skuteczne, ale depilacja nimi sprawia naprawdę duży dyskomfort, który dla niektórych jest wręcz nie do zniesienia. Co więcej, trudno w tym przypadku mówić o stałej gładkości – aby wyrwać włoski depilatorem lub plastrem, muszą one wyrosnąć do odpowiedniej długości. Czy istnieje więc złota metoda, która nie wiąże się ani z bólem, ani z zapuszczaniem włosków do odpowiedniej długości?

Depilacja laserowa Vectus

Dotąd wszelkie metody depilacji przy użyciu lasera kojarzono z czymś nieprzyjemnym, spodziewano się uczucia bólu i dyskomfortu. Jednak dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii powstał zabieg, który te okoliczności eliminuje. Laser diodowy Vectus posiada specjalny system chłodzący, których swoim działaniem optymalizuje uczucie ciepła działającego na skórę. To pierwsza tego rodzaju głowica, która umożliwia depilację laserową praktycznie bez uczucie bólu. Wielu osobom wydaje się to niewiarygodne, ale jak zapewniają eksperci, w tym specjaliści z kliniki Tazbir,  jest to możliwe. Technologia Advanced Contact Cooling zapewnia chłodzenie przed, w trakcie i po emisji ciepła przez laser. Dzięki temu Vectus jest jedynym funkcjonującym na rynku laserem gwarantującym bezbolesną depilację.

Jakie korzyści przynosi depilacja laserowa Vectus?

  • Nie wymaga uprzedniego zapuszczania włosów – depilacja Vectus, w przeciwieństwie do innych tego typu zabiegów nie wymaga określonej długości owłosienia. Jest przeprowadzana na czystej, ogolonej uprzednio skórze – odrastające później włoski po prostu wypadają.
  • Bez ryzyka oparzenia – przed przystąpieniem do właściwej części depilacji, do skóry przykładany jest czytnik Skintel, który określa zawartość melaniny w skórze. Znajomość poziomu melaniny pozwala na indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu i ustalenie wysokości energii, jakiej zostaje poddana skóra. Eliminuje to tym samym ryzyko poparzenia.
  • Podwójna skuteczność – technologia Skintel wpływa nie tylko na bezpieczeństwo zabiegu, ale także na jego efektywność. Indywidualnie dobrane parametry pozwalają na spersonalizowanie zabiegu i zwiększenie jego skuteczności.
  • Oszczędność czasu – głowice urządzenia Vectus występują w różnych rozmiarach, dobieranych odpowiednio do obszaru, który ma zostać wydepilowany. Zwiększona końcówka pozwala na epilację obszernych okolic już w kilka minut.

Czy depilacja Vectus wymaga regularnego stosowania?

Zabieg laserowy z założenia ma przynosić długotrwałe efekty, bez konieczności systematycznego powtarzania. By jednak osiągnąć zamierzony cel, należy wykonać serię zabiegów. Włoski, które po zabiegu wypadają, niestety następnie odrastają, choć w uszczuplonej liczbie. Aby osiągnąć efekt trwałej gładkości, zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 1 do 3 miesięcy. Po każdym kolejnym zabiegu włosy będą odrastać mniej obficie, by na końcu zniknąć niemal w całości. Częstotliwość i ilość zabiegów wyznacza tempo wzrostu owłosienia, rodzaj depilowanego obszaru i płeć pacjenta.

Depilacja laserowa – czy tylko dla kobiet?

Depilację laserową Vectus można przeprowadzać niezależnie od płci. Jest to zabieg polecany wszystkim, którzy pragną usprawnić codzienną pielęgnację i wyeliminować żmudną czynność, jaką jest golenie. To także sposób na pozbycie się efektów poprzednio nieudanej depilacji – Vectus może naprawić to, co nie udało się w trakcie innego zabiegu. Poleca się go również mężczyznom, którym przeszkadza owłosienie w określonych miejscach.

Więcej informacji o zabiegu znajdziemy na stronie www.klinikatazbir.pl