Wampirzy lifting – poznaj moc osocza bogatopłytkowego Regeneris!

ACBlog

Wampiry pojawiały się w wierzeniach ludowych i filmach. Te fantastyczne postacie wyróżniały się niespotykaną siłą, prędkością i nie należały do zwykłych śmiertelników, żywiły się bowiem ludzką krwią. Zabieg określany mianem “wampirzego liftingu” nie ma nic wspólnego z zatapianiem kłów w pacjenta. Wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe wyodrębnione z krwi osoby, która chce poddać się zabiegowi. Regeneris to produkt stuprocentowo biokompatybilny, dlatego możemy mieć całkowitą pewność co do skuteczności tej metody w odmładzaniu skóry.

Czym jest wampirzy lifting Regeneris?

Wampirzy lifting to zabieg polegający na pobraniu od pacjenta osocza bogatopłytkowego z jego własnej krwi. Regeneris uzyskuje komórki i czynniki wzrostu z krwi pacjenta, celem stymulacji skóry do regeneracji. W ten sposób ciało odzyskuje młodzieńczą witalność, a skóra jest bardziej elastyczna i ulega wygładzeniu. Autologiczna Odnowa Komórkowa (ACR) pozwala na pełną rewitalizację i odmłodzenie skóry.

Działanie preparatu Regeneris polega na aktywacji obecnych w osoczu bogatopłytkowym płytek krwi do tworzenia swoistych czynników wzrostu. Czynniki wzrostowe stymulują mechanizmy odbudowy tkanek, uczestniczą w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych w procesie angiogenezy, pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.

Jaki jest rezultat zabiegu Regeneris?

Wampirzy lifting w miejscu, które chcemy odmłodzić, rozpoczyna stymulację komórek macierzystych do namnażania i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Skutek? Zregenerowana, odmłodzona i nawilżona skóra. Efektywność zabiegu Regeneris zaznacza się w rewitalizacji, wygładzeniu i jednolitym kolorze skóry, która jednocześnie jest bardziej napięta i nabiera gęstości.

Inne efekty to: remodeling włókien kolagenowych, poprawa mikrokrążenia, wygładzenie fałd i zmarszczek. Jest to wolumetryczna kuracja biostymulująca komórki skóry, która dodatkowo przyspiesza gojenie się ran po zabiegach wykonywanych w ramach medycyny estetycznej.

Wskazania do wampirzego liftingu Regeneris

Metoda liftingu skóry wykorzystująca osocze bogatopłytkowe jest z powodzeniem stosowana od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii i stomatologii. Regeneris stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych pacjentów, których skóra jest wyraźnie zmęczona, zwiotczała i sucha. Zabieg zaleca się osobom obserwującym u siebie oznaki starzenia w postaci zmniejszonej gęstości skóry i zmarszczek, a także tym, zmagającym się z łysieniem typu męskiego. Regeneris dedykowany jest ponadto pacjentom, którzy poddali się zabiegom medycyny estetycznej, a ich skóra wymaga regeneracji.

Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego Regeneris?

W pierwszym etapie zabiegu Regeneris lekarz pobiera od pacjenta pewną ilość krwi (ok. 6 – 18ml), którą umieszcza w probówkach. Naczynia wraz z pobraną krwią zostają wstawione do wirówki. Po trwającym 5 minut odwirowaniu probówek, dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza, w którym obecne są płytki krwi. Tuż przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, probówki uzupełnia się specjalnym odczynnikiem, który pobudza płytki do wytwarzania czynników wzrostu celem otrzymania osocza bogatopłytkowego.

Tak powstały preparat jest wstrzykiwany pod skórę pacjenta w dwojaki sposób – w formie klasycznej mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczki. Regeneris to technika odmładzania skóry, która naturalnie stymuluje organizm do procesów regeneracyjnych. Zabieg wykorzystuje osocze pochodzące od pacjenta, dlatego ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub immunologicznych zostaje wyeliminowane.