Naczynka, rumień

Rozszerzone naczynka i rumień to występujące powszechnie, trwałe poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych (włosowatych), umiejscowione najczęściej w skórze twarzy i kończyn dolnych. Popularnie nazywane są pajączkami żylnymi (teleangiektazje). Wśród przyczyn powstawania teleangiektazji wymienia się predyspozycje genetyczne oraz wpływ estrogenów. Wrodzone zmiany naczyniowe obserwowane są od urodzenia i zlokalizowane przeważnie na skórze głowy i szyi. Z kolei nabyte zmiany pojawić się mogą w każdym wieku pod wpływem różnych czynników, jak np. urazu, starzenia, silnych emocji czy wysiłku fizycznego.

W zapobieganiu wystąpieniu poszerzonych naczynek istotną rolę odgrywa zdrowy tryb życia oraz odpowiednia dieta (unikanie spożywania alkoholu czy kawy, przyjmowanie substancji wzmacniających ściany naczyń krwionośnych). Nie bez znaczenia jest również ochrona przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, nadmiernie wysoka czy niska temperatura. Widoczne naczynka stanowiące defekt natury estetycznej, można skutecznie i trwale wyeliminować dzięki laseroterapii.

Fotona 4D

Rewolucyjny zabieg laserowy stanowiący połączenie czterech procedur: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® i SupErfacialTM.

Laser Nd:YAG

Zabieg laserem neodymowym, prowadzący do koagulacji termicznej i zamknięcia poszerzonego naczynka, stosowany ponadto w leczeniu trądziku i usuwaniu zmarszczek.

Infuzja tlenowa

Wtłoczenie w skórę składników aktywnych przy pomocy czystego, sprężonego tlenu.

Osocze bogatopłytkowe

Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym, pozyskanym z krwi pacjenta.