Wszystko o depilacji laserowej Vectus

DGBlog

depilacja bikini

Czy znasz to irytujące uczucie, gdy parę godzin po depilacji nóg już czujesz szorstkie końcówki włosków wadzące o spodnie lub spódnicę? Albo to, gdy pewna siebie zakładasz krótką spódniczkę, by odkryć pominięty podczas depilacji pasek owłosionej skóry? Nie wspominając już o problemie wrastających włosków czy podrażnień wywołanych regularnym używaniem maszynki. Reklamy kremów depilacyjnych i depilatorów kuszą wizją gładkich łydek, z których nawet piórko miękko się ześlizguje, ale nawet jeśli te środki przynoszą obiecywany efekt, to tylko na parę dni, potem należy powtórzyć depilację jeszcze raz i jeszcze raz… Dlatego dla aktywnych i nowoczesnych kobiet, które cenią sobie swój czas, doskonały będzie zabieg laserowego usuwania owłosienia.

Dlaczego właśnie depilacja laserowa Vectus?

Obecnie najczęściej stosowanym i rekomendowanym zabiegiem jest depilacja laserem diodowym Vectus. Jak poinformowali nas eksperci z kliniki Tazbir, jest to jedyny laser na świecie, wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Zmierzenie poziomu melaniny pozwala na dobranie odpowiednich parametrów indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki temu, możliwe jest zastosowanie najwyższego możliwego poziomu energii bez ryzyka poparzenia. Laser Vectus posiada jeszcze jedną, chyba najważniejszą cechę przemawiającą na jego korzyść – depilacja z jego udziałem jest bezbolesna. Dzieje się to za sprawą specjalnej głowicy, która emituje chłód przed, w trakcie i po emisji światła. Ciepło wytwarzane przez laser jest wówczas ledwo wyczuwalne.

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej?

 • choroby takie jak: cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • leki fotouczulające
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • przerwanie ciągłości skóry
 • rozrusznik serca
 • niedawno przeprowadzane zabiegi chirurgiczne
 • terapia retinoidami
 • świeża opalenizna
 • ciąża

Depilacja laserowa – przygotowanie i przebieg

Zabieg przeprowadzany jest na – co ciekawe – wydepilowanej skórze. Przed przyłożeniem lasera skóra poddana jest badaniu Skintel, czyli zbadaniu poziomu melaniny. Po ustawieniu parametrów przez urządzenie, dobierana jest wielkość głowicy lasera, ze względu na rozmiar obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Podczas depilacji, głowica jest systematycznie i równomiernie przykładana do skóry, którą poddaje się naświetlaniu. Chłodzenie łagodzi uczucie ciepła i pozbawia pacjenta bólu i uczucia dyskomfortu.

Jak należy postępować po zabiegu?

Naświetlanie skóry laserem może wywołać zaczerwienienie bezpośrednio po zabiegu, które z czasem znika. Zabieg przeprowadzony jednorazowo nie daje permanentnych rezultatów. Po 2-4 tygodniach włosy wypadną, ale niektóre z nich odrosną. Ze względu na odrastające włosy należy powtórzyć zabieg. Najskuteczniejsza jest cała seria, która gwarantuje stały efekt nieodrastającego owłosienia (seria zabiegów powoduje trwałe usunięcie 90% włosków). Przy ustalaniu ilości zabiegów w serii oraz odstępów między nimi, należy uwzględnić rodzaj obszaru, do którego przykładany był laser, tempo wzrostu włosów, fototyp skóry pacjenta, płeć oraz zaburzenia hormonalne (jeśli pacjent na takie cierpi). Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

Na laserową depilację laserem Vectus należy zdecydować się w przypadku:

 • względów estetycznych
 • chęci usunięcia owłosienia pojawiającego się na skórze wskutek zaburzeń endokrynologicznych
 • objawów wrastania włosów
 • występowania wrażliwości skóry objawiającej się w postaci stanów zapalnych innym rodzaju usuwania włosów.

Depilacja laserowa Vectus to nie nie tylko metoda na gładkie nogi każdego dnia, ale także rozwiązanie dla osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem w kłopotliwych miejscach, takich jak plecy, bikini czy sutki. Jest to sposób tym bardziej korzystny, że bezbolesny.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie www.klinikatazbir.pl