Wypełniacze odmładzające, który wybierzesz dla siebie?

DGBlog

Wraz z wiekiem degenerują się nasze włókna kolagenowe i sprężyste odpowiadające za utrzymanie elastycznej skóry bez bruzd. Współczesna medycyna estetyczna wyposaża specjalistów w narzędzia, pozwalające przedłużyć młody wygląd skóry, a także zniwelować oznaki starzenia się.

Wypełniacze w medycynie estetycznej

Najczęściej wykonywany zabieg odmładzający to iniekcje wypełniaczami. Wstrzykiwane są one w zagłębienia skóry twarzy, co znacząco redukuje zmarszczki. Iniekcje wypełniaczami to zabiegi małoinwazyjne, których efekty są natychmiast widoczne – wyjaśniają eksperci z łódzkiej kliniki medycyny estetycznej Tazbir.

Rodzaje wypełniaczy

Istnieje kilka rodzajów wypełniaczy. Najczęściej stosowanymi są kwas hialuronowy i żele na jego bazie, kolagen oraz własne komórki tłuszczowe. Pozostają w skórze przez ok. 6 miesięcy do 2 lat. Wybór konkretnego wypełniacza zależy od rezultatu, jaki chcemy uzyskać.

Kwas hialuronowy

Bezapelacyjnie najczęściej wykorzystywany wypełniacz. Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie człowieka. Jest składnikiem tkanki łącznej rogówki, płynu stawowego i zrębu chrząstki. Poza efektem wypełniającym przyspiesza również gojenie ran pooperacyjnych. Stosowany jest do wypełniania zmarszczek, a także modelowania policzków, nosa, skroni, brody czy szyi. Kwas hialuronowy nadaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki, co nadaje twarzy dużo młodszy wygląd. Kwas hialuronowy jest na tyle biokompatybilny, że stosuje się go również w ginekologii estetycznej.

Kolagen

Naturalnie występuje w skórze, czy kościach. Ma sztywną strukturę, dzięki czemu zapewnia rusztowanie dla tych tkanek. Wraz z jego ubytkiem skóra twarzy opada i staje się wiotka. Preparaty na bazie kolagenu stosowane są głównie w celu: usuwania zmarszczek- bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, lub zmarszczek na czole. Wiele innych zabiegów bazuje na aktywacji skóry do syntezy kolagenu, tak aby poprawić owal twarzy.

Komórki tłuszczowe

Ten typ wypełniacza może być świetnym rozwiązaniem dla osób chcących przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów. Tłuszcz zostaje pobrany za pomocą specjalistycznej kaniuli, dopasowanej  w odpowiednich proporcjach do komórek tłuszczowych. Aby zwiększyć przeżywalność komórek tłuszczowych, mieszane są one z osoczem i  tłuszcz zostaje wstrzyknięty w wybrane miejsca w naszym ciele. Oprócz wypełniania bruzd sprawdza się również w powiększaniu i modelowaniu piersi, czy pośladków.

Efekty iniekcji wypełniaczami

Każdy z wypełniaczy bardzo dobrze radzi sobie ze zmarszczkami, dzięki czemu skóra jest odmłodzona i wygląda zdrowo. W zależności od miejsca stosowania możemy poprawić owal twarzy, czy wymodelować różne części naszego ciała. Doświadczone kliniki dbają o to, aby efekt był jak najbardziej naturalny.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, nawet nieinwazyjny- iniekcje wypełniaczami nie są wskazane dla każdego. Kobiety w ciąży, lub karmiące piersią powinny je odłożyć na później. Również choroby dermatologiczne takie jak stany zapalne czy opryszczka eliminują osobę jako potencjalnego pacjenta.

 

Więcej informacji na temat wypełniaczy znajdą Państwo na naszej stronie.