Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem!

DGBlog

Zdecydowana większość kobiet chciałaby zmienić miejsce odkładania się tłuszczu. Niechciany tłuszcz z ud, brzucha czy pośladków zamieniony na w gładką cerę lub większy biust? Współczesna medycyna proponuje zabiegi odmładzające, o których marzą właścicielki niechcianych kilogramów. Przeszczep tłuszczu to modelowanie i odmładzanie w jednym!

Wypełnianie zmarszczek komórkami tłuszczowymi

Brzmi kosmicznie? A jednak ta forma odmładzania skóry jest już stosowana w klinikach medycyny estetycznej. Ta rewolucyjna metoda pozwala na pobranie komórek tłuszczowych z konkretnych miejsc na naszym ciele i po odpowiedniej modyfikacji przetransportować je w nasze bruzdy, dzięki czemu są one naturalnie wygładzone.

Nie tylko zmarszczki

Tłuszcz przeszczepiony w większej ilości można wykorzystać do wypełnienia nim biustu, czy okolicy pod oczami. Dzięki temu, że przeszczep jest autologiczny (tzw. przeszczep od samego siebie) przyjmuje się on całkowicie. Można zatem wypełnić kilka miejsc na ciele bez obaw o niepowodzenie zabiegu. Tłuszcz równomiernie rozkłada się pod skórą, dzięki czemu osiągnięty zostaje naturalny efekt.

Przebieg procedury

Opis i czas trwania różni się w zależności od powierzchni wypełnianej tkanki. W przypadku zmarszczek wystarczy pobranie komórek przy pomocy małych wstrzyknięć. Liposukcja wymaga delikatnego nacięcia tkanek, dlatego cała procedura odbywa się w znieczuleniu. Tłuszcz zostaje pobrany za pomocą specjalistycznej kaniuli, dopasowanej  w odpowiednich proporcjach do komórek tłuszczowych. Mieszane są one z osoczem i  tłuszcz zostaje wstrzyknięty w wybrane miejsca w naszym ciele. Zwiększa to przeżywalność komórek, co znacząco wpływa na efekt końcowy. Przeszczep tłuszczu daje trwałe i spektakularne rezultaty.

Efekt 2 w 1

W momencie pobrania tłuszczu z danych miejsc ciała, zmniejsza się ich objętość. Można to wykorzystać do pozbycia się jego nadmiaru w tym miejscu i modelowania innych obszarów. Według naszych ekspertów z kliniki dr Tazbir, tłuszcz z ud czy brzucha może bez problemu posłużyć jako wypełniacz biust, ust czy zmarszczek. To od pacjentki zależy, które defekty mają zostać usunięte i które miejsca uwydatnione.

Jak po zabiegu wygląda skóra?

Ten rodzaj wypełniacza bardzo dobrze radzi sobie ze zmarszczkami, dzięki czemu skóra jest odmłodzona i wygląda zdrowo. Efekt jest naturalny, a skóra odzyskuje objętość i witalność.

Wypełniacze w medycynie estetycznej

Wypełniacze są najczęściej wykonywanym zabiegiem odmładzającym w medycynie estetycznej. Oprócz tłuszczu miejsca w naszym ciele wypełniane są również kwasem hialuronowym czy kolagenem.  Komórki tłuszczowe cechują się bardzo wysoką biokomopatybilnością. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również przeszczep tłuszczem, posiada swoje przeciwwskazania. Wiążą się one m.in. chorobami dermatologicznymi takimi jak stany zapalne, czy opryszczka. Również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny odłożyć zabieg na później.

 

Chcesz pozbyć się tłuszczu i odmłodzić twarz? Zapraszamy do Kliniki dr Tazbir w Łodzi!