crown-bg

Lipofilling

Lipofilling polega na wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową. Zastosowanie własnej tkanki gwarantuje trwałe wypełnienie bruzd i zmarszczek, które nie wymaga ponownego powtórzenia po kilku miesiącach, jak w przypadku innych wypełniaczy. Ponadto zniwelowane zostaje ryzyko odrzucenia wypełniacza czy alergii, pochodzi on bowiem z ciała pacjenta. Dzięki przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej pacjent nie tylko wyszczupla swoje ciało, ale także może je wymodelować lub wypełnić nawet głębokie zmarszczki. Tłuszcz przeszczepiony w większej ilości można wykorzystać do wypełnienia nim biustu, czy okolicy pod oczami. Tłuszcz równomiernie rozkłada się pod skórą, dzięki czemu osiągnięty zostaje naturalny efekt.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej przeprowadzany jest w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy specjalnych kaniul, zostanie pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar, zakwalifikowanych podczas wstępnej konsultacji. Zwykle są to brzuch, biodra lub uda. Następnie materiał tłuszczowy zostanie poddany separacji zaawansowaną technologicznie metodą. W rezultacie uzyskuje się materiał zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który zostanie wszczepiony za pomocą iniekcji bezpośrednio w miejsce docelowe w celu zniwelowania zmarszczek lub modelowania sylwetki.

Zalety zabiegu

 • naturalny efekt wypełnienia,
 • stymulacja komórek skóry,
 • niskie ryzyko powikłań,
 • bezpieczeństwo.
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu – liposukcji, w celu uzyskania preparatu lipofillingu. Po tym etapie następuje właściwy zabieg, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa efekty zabiegu.

Wskazania

 • podkreślenie kości policzkowych,
 • przywrócenie utraconej objętości,
 • wypełnienie głębokich zmarszczek,
 • powiększanie i ujędrnianie piersi (mogą zostać powiększone nawet o jeden rozmiar),
 • uwydatnienie i podnoszenie pośladków,
 • modelowanie łydek,
 • uwydatnienie mięśni klatki piersiowej,
 • poprawa nawilżenia, jędrności oraz odmłodzenie ciała,
 • korekta blizn zanikowych.

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Częste pytania?


Lipofilling pozwala na modelowanie i wypełnienie, a jednocześnie podniesienie poziomu nawilżenia oraz rewitalizację skóry, która staje się bardziej napięta, gładsza i wyraźnie gęstsza. Szczególnie korzystne rezultaty osiągane są w przypadku usuwania wiotkości skóry. Ciało w miejscu wykonania zabiegu zyskuje jędrność i sprężystość, a mięśnie są uwydatnione.

Już po paru dniach można zaobserwować zwiększenie objętości i uelastycznienia skóry, jeśli celem było osiągnięcie efektu odmładzającego, to pojawia się on stopniowo, a najbardziej widoczny jest po 3 miesiącach.

Efekty lipofillingu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta – dlatego zabieg nie wymaga powtarzania.W skrócie: 
Lipofilling – bezpieczny i skuteczny sposób na zmarszczki.

CennikDr. Chalcarz

Dr. Chalcarz

Dr. Chalcarz

Dr. Chalcarz

Dr. Chalcarz

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.