Z zabiegiem Restylane Skinboosters™ odzyskasz gładką skórę, pozbawioną zmarszczek!

DGBlog

Marzysz o pięknym i młodym wyglądzie? Chciałabyś choć na chwilę zatrzymać czas dla swojej skóry? Jeśli tak, to zabieg Restylane Skinboosters jest stworzony właśnie dla Ciebie!

Wykorzystywany podczas tej kuracji stabilizowany kwas hialuronowy skutecznie nawilży Twoją skórę i pomoże jej odzyskać gładkość oraz blask. Taki efekt sprawi, że odejmiesz sobie kilka lat i na powrót poczujesz się zarówno piękna, jak i pewna siebie.

Restylane Skinboosters można stosować nie tylko na twarz, lecz także obszary takie jak dekolt, szyja czy dłonie. Dzięki zbawiennemu działaniu kwasu hialuronowego, skóra tych okolic odzyska jędrność oraz sprężystość niezależnie od jej typu.

Przygotowanie do terapii

Lekarz powinien zostać zawiadomiony o aktualnie przyjmowanych przez pacjenta lekach, zwłaszcza jeśli są to pochodne aspiryny lub leki przeciwzakrzepowe. Konieczne jest także powiadomienie o chorobach autoimmunologicznych oraz przeprowadzonych wcześniej zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg?

Kuracja tego typu jest nieinwazyjna i praktycznie bezbolesna. Cała procedura może potrwać od 15 do 20 minut.

Zabieg Restylane Skinboosters polega na podskórnym podawaniu przez cienkie igły stabilizowanego kwasu hialuronowego wraz z substancją znieczulającą dla zwiększenia komfortu pacjenta. Każda z sesji terapeutycznych obejmuje szereg mikronakłuć igłami, przez które podaje się kwas. Jest to substancja bezpieczna dla organizmu, ponieważ naturalnie występuje ona w naszym organizmie, utrzymując właściwy poziom nawilżenia skóry.

Terapia kwasem hialuronowym może wywołać obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Objawy tego typu zanikają zazwyczaj już w kilka dni po zabiegu.

Efekty kuracji

Rezultaty, jakie pacjentki będą mogły zaobserwować, to poprawa owalu twarzy, znaczne wygładzenie wszelkich bruzd oraz zmarszczek, rozświetlenie skóry oraz wzrost jej jędrności, jak i elastyczności. Dodatkowo skóra obszarów zabiegowych zostanie dogłębnie nawilżona.

Przed poddaniem się zabiegowi Restylane Skinboosters należy liczyć się z tym, że efekty będą pojawiały się stopniowo. W celu uzyskania jak najlepszych wyników terapii, kurację trzeba powtarzać. W zależności od rodzaju skóry oraz wyznaczonych okolic zabiegowych ilość kuracji jest indywidualnie ustalana przez lekarza. Na początku zazwyczaj jest to seria 3 zabiegów wykonywanych w 2-4 tygodniowych odstępach. Potem trzeba regularnie poddawać się terapiom podtrzymującym, które stosuje się co pół roku.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po terapii należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu oraz wpływu niskich temperatur przynajmniej do czasu zaniknięcia początkowego zaczerwienienia. Jeśli pacjentka chce nałożyć lekki makijaż w celu pokrycia zmian pozabiegowych, może to zrobić nie wcześniej niż po upływie 24 godzin od kuracji. Lekarz prowadzący może zalecić także stosowanie okładów chłodzących w celu zmniejszenia obrzęku.

Wskazania do wykonania zabiegu

Kuracja ta dedykowana jest nie tylko dla kobiet z cerą dojrzałą, lecz także dla mężczyzn oraz pacjentek z młodszym typem skóry, które chcą poprawić owal twarzy czy pozbyć się foto-uszkodzeń lub blizn po trądziku. Zabieg ten nadaje się do każdego typu skóry.

Przeciwwskazania

  • uczelnie na kwas hialuronowy
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • niewyrównana cukrzyca
  • aktywne infekcje w obszarze zabiegowym
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • ciąża
  • okres laktacji