Implanty piersi

W skrócie: Implanty piersi – zyskaj swój wymarzony rozmiar

implanty piersi Klinika Tazbir

Implanty piersi

Zabieg powiększania piersi implantami wciąż cieszy się dużym powodzeniem, a to za sprawą fenomenalnych efektów, jakie można osiągnąć poddając się operacji.  Podczas zabiegu dokonuje się korekcję kobiecych piersi zarówno w zakresie ich wielkości, jak i kształtu. Implant piersi wykonany jest z silikonowej torebki wypełnionej żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Implanty mają kształt okrągły lub przypominający kroplę łzy (anatomiczny). Okrągłe implanty przeznaczone są dla kobiet, które oczekują większej projekcji piersi i które mają wąską klatkę piersiową, anatomiczne natomiast występują w wielu opcjach – tak, by jak najlepiej dopasować je do oczekiwań pacjentki. Posiadamy implanty w bardzo dużej gamie kształtów i rozmiarów, tak by móc zaspokoić indywidualne potrzeby każdej pacjentki.

Jak odbywa się wszczepienie implantów piersi?

Wszczepienie implantów piersi może być wykonane na trzy sposoby. Mogą one zostać włożone poprzez nacięcie wykonane w fałdzie podpiersiowym, w dole pachowym  lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Implanty piersi mogą być ponadto umieszczane pod lub nad mięśniem piersiowym. Implant włożony pod mięsień daje lepszy efekt estetyczny jednak w każdej z tych kwestii warto skonsultować się z naszym lekarzem, który doradzi najlepszą metodę według predyspozycji danej pacjentki. Operacja jest przeprowadzana przez chirurga plastyka, na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym.   Po zabiegu pacjentka powinna się oszczędzać, może jednak chodzić, wychodzić z domu na spacery. Przez okres około 5-6 tygodni należy jednak zrezygnować z basenu, siłowni i aerobiku. Pacjentki powinny nosić także specjalną bieliznę uciskową. Jeśli nie ma przeciwwskazań po około 10-14 dniach zdejmowane są szwy.

Zalety

 • widoczne efekty
 • długo utrzymujący się efekt
 • możliwość dopasowania implantu do sylwetki i oczekiwań
 • bezpieczeństwo – zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel

Zastosowanie

 • poprawa kształtu piersi
 • powiększenie piersi
 • leczenie znacznej asymetrii piersi
 • rekonstrukcja piersi

Przeciwwskazania

 • infekcje
 • niewydolność krążeniowo – oddechowa
 • poważne schorzenia wątroby
 • ciężkie zaburzenia funkcji nerek
 • choroby układowe
 • anemia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Implanty piersi – przebieg zabiegu

1

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

2

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Razem z pacjentką dokonuje wyboru rodzaju implantów, ich wielkości i kształtu.

3

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go pod narkozą, a następnie parodniowa kontrola stanu zdrowia w klinice.

4

Wizyta kontrolna

Pacjentka pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa efekty powiększania piersi oraz kontroluje stan zdrowia i szybkość gojenia się blizn pooperacyjnych.

Najczęściej zadawane pytania

 • Kto wykonuje zabieg?

  Zespół operacyjny to chirurg plastyk, instrumentariuszka, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.

 • Czy po zabiegu mogę iść do domu?

  Nie. Po trwającej około godziny operacji pacjentka  pozostaje w Klinice Tazbir około 3 dni, a w niektórych przypadkach czas pobytu może być dłuższy. Nasi lekarze chcą mieć pewność, że pacjentka doszła do siebie po narkozie i zabiegu.

 • Jaka jest trwałość implantów piersi?

  Około 15 lat.

 • Czy mogę karmić piersią po operacji?

  Oczywiście. Najlepiej wcześniej uprzedzić naszego lekarza o planowanej ciąży tak, by móc wybrać odpowiedniej wielkości implant, a cięcie nie było wykonywane wokół otoczki tylko pod piersią.

 • O ile rozmiarów mogę powiększyć biust?

  Średnio o 2 numery, zależy to jednak od wielu czynników, przede wszystkim od warunków anatomicznych u kobiety.

Opinie o zabiegach z użyciem botoksu

Chyba każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej pozostać młodą i piękną. Przekonałam się, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i profesjonalnym lekarzom można skutecznie cofnąć oznaki starzenia. Dzięki dr Tazbir czuję się młodsza, a zarazem piękniejsza! Baby botoks to coś w sam raz dla mnie. Nikt nie wie co robię ale za to każdy widzi jak dobrze i naturalnie wyglądam. I to jest prawdziwa medycyna estetyczna!

Magda, 45 lat

Botoks to chyba najpopularniejszy sposób na zredukowanie przykrych oznak starzenia się skóry czyli zmarszczek. Ale ja skorzystałam też i z innych jego właściwości. Koleżanka poradziła mi dr Martę Tazbir w Łodzi i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę!Zahamowanie pocenia pod pachami. Luksus, na który pozwalam sobie raz w roku. Efekt – BEZCENNY! Wie to każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem i choć raz wykonał ten zabieg.

Sylwia, 40 lat

W mojej rodzinie genetyczna jest lwia bruzda ta między brwiami na czole. Więc postanowiłam coś z tym zrobić. W Klinice Tazbir odradzono mi wypełnienie tej okolicy. Pani doktor zaproponowała mi botoks tłumacząc iż moje mięśnie zapamietają ten stan i nauczą się nie marszczyć. Zabiegi botoksu potraktowałyśmy jako leczenie i zapobieganie nadmiernej kurczliwości moich mięśni. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale po kilku zabiegach w klinice dr Tazbir w Łodzi śmiało mogę powiedzieć, że pani Marta to cudotwórczyni! A bruzda lwia jest już prawie niewidoczna.

Agnieszka, 39 lat

Zawsze myślałam, że botoks powoduje nienaturalny wyraz twarzy z wytrzeszczonymi oczami i uniesionymi brwiami jak u Jacka Nicolsona ? Po wizycie u dr Tazbir wiem jak bardzo się myliłam. Wiem już, że dobrze podany botoks to wtedy jak zachowana jest ruchomość całego czoła podczas gdy zmarszczki są usunięte. Polecam! Dziewczyny korzystajcie tylko ze sprawdzonych lekarzy!

Alicja, 35 lat

Efekty przed/po