crown-bg

Czym jest Regenera Activa?

REGENERA ACTIVA jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jakie rezultaty daje zabieg Regenera Activa?

W wyniku zabiegu Regenera Activa, proces łysienia zostaje zahamowany, a włosy dostają bodziec do ponownego wzrostu. Zabieg jest niezwykle skuteczny w leczenia androgenowego łysienia włosów. Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. Mezoterapia, która jest jednym z elementów zabiegu Regenera Activa rozpoczyna procesy naprawcze, które zatrzymują łysienie i powodują ponowny wzrost włosów.

Zalety zabiegu

 • prosty i szybki zabieg
 • długotrwałe efekty
 • maksymalne bezpieczeństwo
01

Plan zabiegowy

Ustalamy plan wizyt, ile zabiegów będzie koniecznych do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

02

Pobranie materiału

Lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów.

03

Wykonanie zabiegu

Lekarz izoluje z pobranej tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu i podaje je do skóry metodą mezoterapii.

04

Regeneracja skóry

Skóra wchodzi w fazę regeneracji. Łysienie androgenowe zostaje zahamowane, a ochrona przed utratą włosów jest długotrwała. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu przez kolejne 2-3 lata.

Wskazania

 • leczenie androgenowego łysienia włosów
 • stymulacja porostu włosów
 • regeneracja skóry głowy

Przeciwwskazania

 • zmiany patologiczne skóry głowy
 • choroby układowe
 • negatywny wynik analizy mikroskopowej

Częste pytania?


Zabieg REGENERA ACTIVA® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg REGENERA ACTIVA® można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.


Tak. Regenera Activa pomaga zarówno kobietom i mężczyznom w takim samym stopniu. Badania wykazują że głównym czynnikiem powodującym
łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn ale również u kobiet.

Nie. Leczenie łysienia tą metodą należy do bardzo szybkich zabiegów. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jaki biorcą  przeszczepu, jesteśmy w stanie rozpocząć procesy naprawcze, które prowadzą do całkowitej odnowy skóry.

Nie. Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe, dlatego pacjenci nie skarżą się na żaden ból.W skrócie:
 Regenera Activa jest innowacyjną metodą leczenia łysienia i stymulowania porostu włosów.

CennikKlinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.