crown-bg

Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, posiadające olbrzymi potencjał do namnażania, a także umiejętność do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki. Dzięki tym właściwościom mają zastosowanie w medycynie regeneracyjnej przy odbudowie uszkodzonych komórek. W medycynie estetycznej często stosowane są z CGF (Concentrated Growth Factors), czyli inaczej mówiąc, Skoncentrowanymi Czynnikami Wzrostu. Zarówno komórki macierzyste jak i CFG są znane w medycynie regeneracyjnej i estetycznej od wielu lat. CGF – podobnie jak komórki macierzyste – pozyskuje się z krwi pacjenta, więc nie są obarczone ryzykiem reakcji alergicznej podczas zabiegu. Terapia CGF stanowi więc skuteczny i w pełni bezpieczny sposób zwalczania oznak starzenia skóry takich jak: zmarszczki, utrata jędrności skóry czy wypadanie włosów. Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. CGF pobudza syntezę kolagenu, przyspiesza wzrost fibroblastów i poprawia mikrokrążenie. Efekty po zabiegu są widoczne natychmiast i cechuje je niebywała trwałość.

Jak wygląda podanie czynników wzrostu i komórek macierzystych?

W trakcie zabiegu lekarz pobiera krew pacjenta, która jest następnie odwirowana w separatorze komórkowym. W trakcie tego procesu uzyskuje się wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę pacjenta wraz z odpowiednim zestawem CGF (CGF One, CGF Harmony, CGF Liquid). 

CFG One 

To najlepszy zabieg dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. Ze względu na to, że CGF One  skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, może być zastosowany na grzbiety dłoni, okolicę oczu i ust oraz owłosioną skórę głowy. Terapia CGF One wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

CGF Harmony

Dla skóry, która wymaga bardziej intensywnej regeneracji poleca się iniekcję komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w specjalnym żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek krwi które pozyskuje się z zastosowaniem zestawu CGF Harmony. Zabieg z użyciem żelu umożliwia dłuższą i silniejszą stymulację komórek. Terapia CGF Harmony wymaga 3 zabiegów w odstępach 6 tygodni.

CGF Liquid

CGF Liquid to zestaw wykorzystujący czynniki wzrostu i komórki macierzyste pozyskane z krwi. Wykonywany jest przez eksperta poprzez mezoterapię co sprawia, że pozyskany materiał jest w pełni bezpieczny, a efekty terapii naturalne i widoczne. CGF Liquid  wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Dla zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może nałożyć maść znieczulającą. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia oraz rozpieranie. Efekty zabiegu są natychmiastowe, a sam zabieg należy powtórzyć dwa, trzy razy, w zależności od zastosowanego zestawu CGF.

Zalety zabiegu

 • szybkie efekty
 • duża trwałość efektów
 • bezpieczeństwo
 • naturalność
 • brak reakcji alergicznych
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Dokumentacja fotograficzna.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Dobiera również odpowiedni zestaw CGF, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go. Najpierw pobierana jest krew, która po odpowiednim przygotowaniu zostanie za pomocą iniekcji wprowadzona w skórę wraz z odpowiednim zestawem CGF.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • ujędrnianie skóry
 • redukcja zmarszczek
 • zahamowanie wypadania włosów
 • poprawa kolorytu cery i jej odżywienie
 • cienie pod oczami
 • skóra trądzikowa
 • skojarzone terapie anti-age

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • cukrzyca
 • stany zapalne
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe

Częste pytania?


Nie, po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje, takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Pełna kuracja obejmuje 3 zabiegi mezoterapii CGF w odstępach kilku tygodni (od 4 do 6 – w zależności od produktu).

Tak. Dla mężczyzn powstały linie CGF Gentleman, które dają bardzo naturalne efekty, zapewniając długotrwałe działanie anti-aging i redukujące wszelkie niedoskonałości męskiej skóry.


To lekarz decyduje o dobraniu odpowiedniego zestawu na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i oczekiwanych rezultatów.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań lekarz może zaproponować powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia efektów (1-2 razy w roku)W skrócie: 
Skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste – medycyna regeneracyjna  w trosce o Twoje piękno

CennikDr Tazbir Dr Wrona Lis


Dr Tazbir Dr Wrona Lis

Dr Tazbir Dr Wrona Lis

Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.