crown-bg

Implanty piersi

Zabieg powiększania piersi implantami wciąż cieszy się dużym powodzeniem, a to za sprawą fenomenalnych efektów, jakie można osiągnąć poddając się operacji.  Podczas zabiegu dokonuje się korekcję kobiecych piersi zarówno w zakresie ich wielkości, jak i kształtu. Implant piersi wykonany jest z silikonowej torebki wypełnionej żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Implanty mają kształt okrągły lub przypominający kroplę łzy (anatomiczny). Okrągłe implanty przeznaczone są dla kobiet, które oczekują większej projekcji piersi i które mają wąską klatkę piersiową, anatomiczne natomiast występują w wielu opcjach – tak, by jak najlepiej dopasować je do oczekiwań pacjentki. Posiadamy implanty w bardzo dużej gamie kształtów i rozmiarów, tak by móc zaspokoić indywidualne potrzeby każdej pacjentki.

Jak odbywa się wszczepienie implantów piersi?

Wszczepienie implantów piersi może być wykonane na trzy sposoby. Mogą one zostać włożone poprzez nacięcie wykonane w fałdzie podpiersiowym, w dole pachowym  lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Implanty piersi mogą być ponadto umieszczane pod lub nad mięśniem piersiowym. Implant włożony pod mięsień daje lepszy efekt estetyczny jednak w każdej z tych kwestii warto skonsultować się z naszym lekarzem, który doradzi najlepszą metodę według predyspozycji danej pacjentki. Operacja jest przeprowadzana przez chirurga plastyka, na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym.   Po zabiegu pacjentka powinna się oszczędzać, może jednak chodzić, wychodzić z domu na spacery. Przez okres około 5-6 tygodni należy jednak zrezygnować z basenu, siłowni i aerobiku. Pacjentki powinny nosić także specjalną bieliznę uciskową. Jeśli nie ma przeciwwskazań po około 10-14 dniach zdejmowane są szwy.

Zalety zabiegu

 • widoczne efekty
 • długo utrzymujący się efekt
 • możliwość dopasowania implantu do sylwetki i oczekiwań
 • bezpieczeństwo – zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Razem z pacjentką dokonuje wyboru rodzaju implantów, ich wielkości i kształtu.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go pod narkozą, a następnie parodniowa kontrola stanu zdrowia w klinice.

04

Wizyta kontrolna

Pacjentka pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa efekty powiększania piersi oraz kontroluje stan zdrowia i szybkość gojenia się blizn pooperacyjnych.

Wskazania

 • poprawa kształtu piersi
 • powiększenie piersi
 • leczenie znacznej asymetrii piersi
 • rekonstrukcja piersi

Przeciwwskazania

 • infekcje
 • niewydolność krążeniowo – oddechowa
 • poważne schorzenia wątroby
 • ciężkie zaburzenia funkcji nerek
 • choroby układowe
 • anemia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Częste pytania?


Zespół operacyjny to chirurg plastyk, instrumentariuszka, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.

Nie. Po trwającej około godziny operacji pacjentka  pozostaje w Klinice Tazbir około 3 dni, a w niektórych przypadkach czas pobytu może być dłuższy. Nasi lekarze chcą mieć pewność, że pacjentka doszła do siebie po narkozie i zabiegu.

Około 15 lat.

Oczywiście. Najlepiej wcześniej uprzedzić naszego lekarza o planowanej ciąży tak, by móc wybrać odpowiedniej wielkości implant, a cięcie nie było wykonywane wokół otoczki tylko pod piersią.

Średnio o 2 numery, zależy to jednak od wielu czynników, przede wszystkim od warunków anatomicznych u kobiety.W skrócie: 
Implanty piersi – zyskaj swój wymarzony rozmiar.

Cennik
Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.