crown-bg

Przebarwienia okolic intymnych

Przebarwienia w okolicach intymnych to problem nie tylko estetyczny, ale również społeczny. Obniża pewność siebie i wprowadza skrępowanie do pożycia intymnego. Przebarwienia mogą mieć podłoże genetyczne lub nabyte. Przebarwienia nabyte powstawać mogą na skutek zażywania leków hormonalnych czy też częstych wizyt w solarium. Także niektóre przebyte choroby i wiek mogą zostawić swoje piętno w najbardziej intymnych miejscach. Niezależnie od tego jaka jest przyczyna, najskuteczniejszą metodą wybielania okolic intymnych jest laseroterapia. Laser powoduje, że ciemny koloryt warg sromowych oraz odbytu zostaje zredukowany. Nasz wykwalifikowany personel dostosowuje parametry lasera do indywidualnych potrzeb pacjentów tak, by zabieg był całkowicie bezpieczny, a zarazem skuteczny. Do dyspozycji mamy lasery frakcyjne nieablacyjne i ablacyjne takie jak: laser eCO2, laser Er:YAG, laser ND:YAG, laser pikosekundowy i inne urządzenia Hi- tech.

Laserowe wybielanie okolic intymnych

Przed laserowym wybielaniem okolic intymnych niezbędna jest wstępna konsultacja lekarska, podczas której lekarz specjalista przeprowadzi badanie ginekologiczne wykluczając ewentualne infekcje. Ponadto niezbędne będą wyniki cytologii, którą na miejscu w klinice można wykonać. Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu lekarz specjalista kieruje wiązkę lasera w okolice intymne, które mają zostać rozjaśnione. Wiązka lasera rozjaśnia przebarwienia w sposób całkowicie bezpieczny. W celu zachowania jak najwyższego komfortu skóra w tych okolicach zostaje znieczulona. Już po pierwszym zabiegu widać efekty wybielania, jednak laserowe wybielanie należy na ogół wykonywać w serii dwóch – trzech zabiegów. Pozytywnym “skutkiem ubocznym” laserowego wybielania okolic intymnych jest ich rewitalizacja i ujędrnienie, co nie tylko podnosi samoocenę, ale również może zwiększyć komfort pożycia intymnego oraz zapobiec ewentualnym problemom z suchością czy pieczeniem okolic intymnych. Po zabiegu skóra sromu i odbytu może być podrażniona, zaczerwieniona i piekąca. To częste zjawisko, które przy odpowiedniej pielęgnacji mija po paru dniach.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo
 • pierwsze efekty już po pierwszym zabiegu
 • rozjaśnienie skóry odbytu lub warg sromowych
 • odmłodzenie i ujędrnienie skóry danej okolicy
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Zleca także niezbędna badania – w tym cytologię, jeśli pacjentka nie posiada aktualnych wyników.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go za pomocą nowoczesnego lasera.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • przebarwienia okolic intymnych

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • aktywna menstruacja
 • nowotwory
 • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej
 • infekcje okolic intymnych

Częste pytania?


Przez kilka dni wskazane jest nawilżanie okolicy zabiegowej oraz właściwa pielęgnacja i powstrzymywanie się od stosunków aż do całkowitego wygojenia.

Laserowe wybielanie okolic intymnych nie wymaga okresu rekonwalescencji. W zasadzie od razu można powrócić do życia codziennego pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza.W skrócie: Laserowe wybielanie okolic intymnych
– usuwanie przebarwień sfer intymnych nigdy nie było tak proste.

CennikKlinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.